Informace k vyšetření školní zralosti předškoláků v PPP Prahy 10

19.01.2022 17:06

Informace k vyšetření školní zralosti předškoláků

v PPP Prahy 10

- pedagogicko psychologická poradna Prahy 10 nebude ani v letošním roce provádět depistáž přímo ve školce

Rodiče mohou sami požádat o termín vyšetření školní zralosti svého dítěte.

Potřebují k tomu:

- na www.ppp10.eu rodiče vyplní objednací formulář

- sdělí p. učitelce ve třídě, že jsou objednaní na vyšetření školní zralosti.

Paní učitelka jim vyplní dotazník "Vyjádření MŠ k úrovni školní připravenosti". Tento dotazník rodiče odevzdají paní psycholožce při první návštěvě.

Paní učitelky ve třídě mohou jednotlivým rodičům doporučit, aby objednali své dítě na vyšetření školní zralosti. Postup bude stejný.

Pokud uvažujete o odkladu školní docházky nebo o předčasném vstupu dítěte do ZŠ, musíte absolvovat vyšetření školní zralosti, objednání neodkládejte, abyste dostali vhodný termín. Opět potřebujete dotazník vyplněný p. učitelkou ze třídy.

V obou případech půjdete s dítětem k zápisu do vybrané ZŠ.

V případě, že vaše dítě dostane rozhodnutí o odkladu školní docházky, informujte p. učitelky ve třídě, přineste kopii tohoto rozhodnutí.

Po individuálním posouzení doporučujeme umístění dětí do přípravných tříd ZŠ.

V případě, že vaše dítě dostane rozhodnutí o přijetí - předčasném vstupu do ZŠ, informujte p. učitelky ve třídě, přineste kopii tohoto rozhodnutí.

Děkujeme za spolupráci a přejeme hodně štěstí