INFORMACE PRO TŘÍDU "B" OHLEDNĚ KORONAVIRU

21.09.2020 17:35

Vážení rodiče,

informace pro třídu "B" ohledně koronaviru:

s hygienou se mi podařilo spojit, nicméně se mají ještě oficiálně vyjádřit. Doteď mě bohužel nikdo nekontaktoval.

Situace je taková, že vaše děti jsou přímé kontakty, tudíž musí na test. Zavolejte svým dětským lékařům, sdělte jim, že vaše dítě pobývalo v jedné třídě s dítětem, které má pozitivní test. Tudíž jsou "přímý kontakt". Lékař by vám měl dát žádanku na test, který máte zdarma.

Test bude negativní - 10 dní karanténa (ode dne karantény pozitivního dítěte, tj. od pátku

18. 9. - takové mám informace, možná se budou lišit od toho, co vám řekne lékař).

Po karanténě znovu test, pokud bude negativní, dítě může do školky.

Test bude pozitivní - 10 dní karanténa od provedeného testu vašeho dítěte. Po karanténě a pokud bude dítě zdravé a nebude jevit příznaky nemoci, může do školky.

Vy jako rodiče nebo sourozenci nejste přímý kontakt, takže nemusíte automaticky na test ani do karantény.

Pokud bude mít vaše dítě pozitivní test, jdou na testy všichni z rodiny a z okolí, se kterými se dítě setkalo. Jsou to opět přímé kontakty. To je samozřejmě na vás.

MANUÁL PRO RODIČE - Covid-19 (1).pdf (391740)

Třída "B" zůstane tento týden zavřená, teoreticky by se první dítě (první pozitivně testované) mohlo do školky vrátit v úterý 29. 9.

Prosím všechny o spolupráci a svědomitost při řešení této situace. Není bohužel vyloučeno, že se vše bude v budoucnu opakovat třeba i v jiných třídách.

Ostatní třídy budou v normálním provozu. Pouze změna - ráno od 7, 00 - 7, 30h se budou děti scházet ve třídě "A".

Ve třídách "D" a "E" v Tesaříkově žádné změny nejsou.

Děkuji za vaší dosavadní spolupráci a vstřícnost.

Moc bychom si přáli, aby to byla první a poslední zkušenost tohoto druhu.

S přáním zdraví a dobrého průběhu karantény,

Edita Macibobová, ředitelka školy